„Festival máme kompletně připravený, tak jak je na našich webových stránkách, a program je navzdory podmínkám nebývale atraktivní,“ říká umělecký ředitel Malé inventury Petr Pola. „My se ale domníváme, že nové divadlo nepatří do onlinu, a protože milujeme offline, jak také zní naše letošní motto, přehlídku nebudeme digitalizovat. Připravili jsme nicméně unikátní doprovodný program a příležitost dáme všemu, na co by v normálním chodu festivalu nebyl čas a prostor. Diváci se podívají tam, kam by jinak neměli možnost nahlédnout. Bude to exkluzivní a neopakovatelné, v to doufáme.“
„Online je jedna z možných forem, jak přečkat aktuální krizi, ale vždycky to bude něco jiného než živá událost. Nevyhýbáme se tomu a ani to neodsuzujeme, nicméně divadlo, které v rámci festivalu prezentujeme, se bez živých diváků neobejde,“ doplňuje Adriana Světlíková, ředitelka Malé inventury. „Představení Malé inventury, která nyní neodehrajeme živě, bude, doufáme příležitost uvést během roku v rámci Malých inventur v Jičíně, Jihlavě, Českých Budějovicích a Karlových Varech, případně na dalších místech v ČR.“
I přes aktuálně zrušený nouzový stav se organizátoři festivalu rozhodli držet finálního rozhodnutí a nerozvolňovat výrazným způsobem program pro běžné diváky. Prioritou bude zprostředkovat program především profesionální a kritické obcí a udržet tak klíčové vazby. S ohledem na další opatření a vývoj pandemie není vyloučeno, že budou širší veřejnosti otevřeny další části fyzického programu, avšak vždy za přísných hygienických podmínek.
Zdroj: Malá inventura
Petr K.
> Jenomže je tady druhá strana mince a tou jsou diváci, již, mohu-li se dopustit generalizace, bývají na oblastech spíše…Labutí jezero bez kontroverzí, otázek i inspirace