Festival , který byl založen v roce 1977, nabízí mladým cirkusovým umělcům příležitost představit své umění před mezinárodní porotou. Festival Mondial du Cirque de Demain v současné době vede Alain M. Pacherie. Záznam z 41. ročníku festivalu najdete zde.
Filip Zahradnický je český novocirkusový performer. Cesta k novému cirkusu pro něj byla více než náhodná a dlouhá. První krok byl ve třinácti letech, kdy poprvé navštívil kurz žonglování v KC Zahrada. Od roku 2010 navštěvoval pražské Centrum pro nový cirkus CIRQUEON, kde se zdokonaloval v žonglování, ale také v akrobacii, herectví a pohybu. Později v roce 2014 byl přijat na cirkusovou školu The Academy of Modern Circus (AMoC) v dánské Kodani, kde čerpal zkušenosti od předních skandinávských žonglérů, od pedagogů se zkušenostmi z prestižní francouzské školy Jacques Lecoq a dalších.
Patří do úplně první české generace studentů nového cirkusu na bakaláršké úrovni vůbec. V červnu 2018 studium dokončil s absolvetským číslem Vermilion, se kterým vystoupil v Dánsku, Belgii, Německu a České Republice.
Za dobu působení v tomto oboru se účastnil několika českých i zahraničních projektů. Od roku 2012 je členem novocirkusového souboru Cink Cink Cirk, se kterým vystupoval na festivalech ve Švédsku, Dánsku, Holandsku, Lotyšsku, Polsku a dalších. Mezi další projekty patří představení v rámci CIRCLES na festivalu CIRCA ve francouzském Auch, řada vystoupení s charitativní organizací Magiciens du Monde ve francouzských nemocnicích a ústavech. Účastnil se také sociálně cirkusového projektu v tureckém Mardinu, Bearded Ladies s TinCan Company v dánském Odense, Dny Prahy v Berlíně s MIME Prague a mnoho dalších.
Filip Zahradnický. Zdroj CIRQUEON.
Zdroj: CIRQUEON, Festival mondial du Cirque de Demain, www.ringjuggling.com
Petr K.
> Jenomže je tady druhá strana mince a tou jsou diváci, již, mohu-li se dopustit generalizace, bývají na oblastech spíše…Labutí jezero bez kontroverzí, otázek i inspirace